Zaznacz stronę
Przesuń 1
NAJLEPSZY RYŻ Z PAKISTANU
Przesuń 1
NAJLEPSZY RYŻ Z PAKISTANU
Przesuń 1
NAJLEPSZY RYŻ Z PAKISTANU
Przesuń 1
NAJLEPSZY RYŻ Z PAKISTANU
poprzednia strzałka
następna strzałka

O nas

Jesteśmy hurtownią ryżu i przypraw, założoną w Polsce w 2017 roku. Jesteśmy firmą rodzinną, dlatego wspólnie pracujemy nad utrzymaniem doskonałości smaku i jakości wszystkich naszych produktów. Nasze produkty pochodzą bezpośrednio z Pakistanu, który jest znany na całym świecie jako jeden z najbardziej urodzajnych regionów do uprawy najlepszego długoziarnistego ryżu i przypraw. Na podstawie naszych badań rynkowych zdaliśmy sobie sprawę, że jest przed nami ogromna droga do wprowadzenia najwyższej jakości ryżu i egzotycznych przypraw na polski rynek. Od tego czasu naszą misją jest zapewnienie najwyższej jakości ziarna ryżu z obfitych pól ryżowych w Pakistanie, aby dostarczać je naszym klientom w całej Polsce. Teraz, gdy nasza firma nadal się rozwija i kwitnie, rozszerzyliśmy działalność na całą Europę, aby zaspokoić potrzeby szerszej bazy klientów i zapewnić im dostęp do najlepszych egzotycznych produktów z subkontynentu.

Produkty

Jakie są właściwości zdrowotne ryżu Basmati?

Jedna filiżanka ugotowanego ryżu Basmati zawiera:

 • Kalorie: 210
 • Białko: 5 gramów
 • Węglowodany: 46 gramów
 • Tłuszcz: 0.5 gram
 • Błonnik: 0.7 gram
 • Cukier: 0 gram

Ryż Basmati ma bardzo wyraźny zapach, dlatego też powstała jego nazwa, ponieważ „basmati” w języku urdu i hindi oznacza „pełen aromatu” lub „pachnący”. Jest również znany jako „królowa perfumowanego ryżu”, a ta jakość ryżu pochodzi z Pakistanu i Indii.

Pyszne przepisy z wykorzystaniem ryżu Basmati:

Przepis z wykorzystaniem ryżu basmati:

SINDHI BIRYANI

Przepis z wykorzystaniem ryżu basmati:

VEGA PULAO

Przepis z wykorzystaniem ryżu basmati:

MANHI

Przepis z wykorzystaniem ryżu basmati:

CHIŃSKI RYŻ

Polecany przepis

PRZEPIS NA BOMBAJ BIRYANI:

Składniki - JAK NA 60 GRAMÓW

MIĘSO Z KOŚCIAMI

1 kg / 2.2 lbs
małe porcje

CEBULE

300g / 3 średnie
drobno pokrojone

ZIEMNIAKI

250g / 2 średnie
obrane i poćwiartowane

PASTA PIERNIKOWA

2 łyżki stołowe

OLEJ DO GOTOWANIA

175ml /1 szklanka

ZAUK RYŻ BASMATI

750 g / 3 ½ filiżanki
umyte i namoczone

POMIDORY

300g / 3-4 średnie
kostka

PASTA Z CZOSNKU

2 łyżki stołowe

JOGURT, ZWYKŁY

200g / 1 szklanka
Bita

SHAN SPECJALNA MIESZANKA BOMBAY BIRYANI

1 opakowanie
wymieszać z ½ szklanki wody

Proces:

 1. Cebulę smażymy na rozgrzanym oleju na złoty kolor. Dodaj pomidory i smaż, aż oddzieli się olej.
 2. Dodaj mięso, pastę czosnkową, pastę imbirową, jogurt, ziemniaki i Shan Special Bombay Biryani Mix. Smażyć przez 10 minut. Dodaj wodę (4 szklanki wołowiny/jagnięciny, 2 szklanki kurczaka). Przykryj i gotuj na małym ogniu, aż mięso będzie miękkie. Następnie zwiększ ogień i mieszając smaż, aż olej oddzieli się od sosu.
 3. Oddzielnie: W 15 filiżankach / 3 litrach wrzącej wody wymieszać z solą do smaku i namoczonym ryżem. Ryż Zauk Basmati ugotować do ¾ ugotowania. Wyjąć i dokładnie osączyć.
 4. Rozłóż połowę ryżu w garnku i zalej mięsne curry. Posyp pozostałym ryżem. Przykryj garnek i gotuj na małym ogniu, aż ryż będzie w pełni ugotowany (5-10 minut). Wymieszaj przed podaniem.
 5. Wskazówki: W przypadku mięsa użyj kawałków piersi, żeberek i łopatki.

 

Historia firmy

W 2016 roku zaczynaliśmy jako firma rodzinna z zamiarem wprowadzenia na polski rynek najwyższej jakości południowoazjatyckich produktów spożywczych. Naszą działalność rozpoczęliśmy otwierając sklep w Pabianicach pod marką „Desi Polska”. Wprowadziliśmy gamę egzotycznych artykułów spożywczych, w tym ryż, przyprawy, mąkę, soczewicę, przekąski, pasty i pikle, aby promować wyjątkową kulturę i smak Azji Południowej. Pozyskiwaliśmy nasze produkty z różnych krajów, w tym z Indii, Pakistanu, Bangladeszu, Nepalu i Sri Lanki.

Na początkowych etapach naszej ekspansji pracowaliśmy razem jako rodzina, aby zapewnić rozwój naszej firmy i osiągnąć nowe wyżyny. W miarę rozwoju zdaliśmy sobie sprawę, że musimy promować te produkty poprzez edukowanie konsumentów na temat tego, jak przyprawy, pasty, ryż i inne składniki kuchni południowoazjatyckiej mogą być wykorzystywane do różnych przepisów. Nie wystarczyło po prostu dostarczyć produkty; ważne było również, aby pomóc naszym klientom opanować gotowanie ryżu Basmati, przypraw, soczewicy i tak dalej. I tak nasz zespół podjął się zadania rozpowszechniania informacji i przepisów, z których nasi klienci mogliby skorzystać, aby mieć pewność, że mają najlepsze wrażenia kulinarne, korzystając z produktów z naszego sklepu.

Zaufaj nam

since 2016

Najwyższa jakość

Dystrybucja w całej Europie

Pozyskiwanie bezpośrednio z Pakistanu, ojczyzny ryżu Basmati